Częste pytania

Pierwszy raz

Jak mogę zapisać się na zajęcia?

Najwygodniej zrobić to przez zakładkę grafik. Wybierz zajęcia, które Cię interesują, następnie: zapisz się -> zarejestruj się

Bez aktywnej umowy możesz zapisać się na jedne zajęcia. Żeby zapisać się na większą ilość zajęć, należy kupić karnet. Możesz to zrobić online lub na miejscu w Lido. Jeżeli korzystasz z karty sportowej, zapisz się na pierwsze zajęcia - na recepcji przed ich rozpoczęciem podepniemy Ci kartę do konta. Z karnetem możesz rezerwować nieograniczoną ilość zajęć na tydzień do przodu. Z kartą sportową możesz zapisywać się na jedne zajęcia dziennie na tydzień do przodu.

Od jakich zajęć mogę zacząć?

Wszystko zależy od oczekiwań, jakie masz względem praktyki. Nie mamy w zwyczaju rozróżniać zajęć pod kątem poziomów: początkujący czy średniozaawansowany, ponieważ uważamy, że jest to bardzo subiektywna kwestia. Polecamy nie rozpoczynać swojej przygody z jogą od zajęć: Power Yoga czy Ashtanga, natomiast zachęcamy, aby po prostu próbować i otwierać się na różnorodność. Dokładnie zapoznaj się z opisami zajęć i poczuj, która praktyka w największym stopniu "wpisze się" w Twoje potrzeby. Przede wszystkim nie stresuj się, że nigdy nie praktykowałeś/praktykowałaś czy że jesteś za mało rozciągnięta/rozciągnięty. Żeby zacząć, po prostu zacznij, nie rozmyślaj, nie zastanawiaj się czy jesteś gotów, wybij sobie z głowy, że musisz się najpierw odpowiednio "przygotować", zanim dołączysz na pierwsze zajęcia.

Po prostu zacznij 🙂 i próbuj różnych zajęć - nawet takich, które na początku mogą Ci się wydawać nie do końca "dla mnie".

To, co zawsze powtarzamy w Lido to, żeby słuchać własnego ciała. Więc nawet, jeżeli podczas praktyki poczujesz, że zrobiło się dla Ciebie zbyt intensywnie, zbyt trudno, to wiedz, że w każdej chwili możesz odpocząć, uspokoić oddech i dołączyć wtedy, kiedy poczujesz gotowość.

Co potrzebuję ze sobą zabrać?

Siebie i dobre nastawienie 🙂 wszystkie pomoce mamy dostępne w studio. Możesz zabrać własną matę, ale nie musisz - mamy nasze również na miejscu. Nie zabieraj butów - w Lido, jak w domu, chodzimy i ćwiczymy boso.

Czemu mogę zapisać się tylko na jedne zajęcia?

Bez aktywnej umowy możesz zapisać się na jedne zajęcia. Żeby zapisać się na większą ilość zajęć, należy kupić karnet. Możesz to zrobić online lub na miejscu w Lido. Jeżeli korzystasz z karty sportowej, zapisz się na pierwsze zajęcia - na recepcji przed ich rozpoczęciem podepniemy Ci kartę do konta. Z karnetem możesz rezerwować nieograniczoną ilość zajęć na tydzień do przodu. Z kartą sportową możesz zapisywać się na jedne zajęcia dziennie na tydzień do przodu.

Jak mogę odwołać swój zapis na zajęcia?

Po zalogowaniu na swoje konto wejdź w zakładkę grafik. Tam znajdziesz swoje aktywne rezerwacje, a obok nich opcję "anuluj zapis". Możesz to zrobić do 4 godzin przed rozpoczęciem zajęć popołudniowych lub do godziny 20:00 dnia poprzedniego przy zajęciach porannych. Rezerwacje odwoływane mailowo bądź telefoniczne nie są brane pod uwagę. W przypadku nieodwołania zapisu system automatycznie pobierze wejście z karnetu lub nałoży blokadę na zapisy na czas 7 dni (karty sportowe).

Czemu na moje konto została nałożona blokada?

Blokada zostaje automatycznie nałożona przez system na czas 7 dni, jeżeli została odnotowana nieobecność, a rezerwacja nie została wcześniej anulowana.

Jak długo ważny jest mój karnet?

Wszystkie karnety ważne są przed 30 dni od daty zakupu.

Czy w studio są szatnie oraz prysznice?

Tak. W Lido mamy szatnię damską oraz męską, w każdej z nich jest również prysznic.

Czy posiadając jeden karnet, mogę korzystać z różnych zajęć?

Jak najbardziej. Wręcz zachęcamy, żeby się nie ograniczać, tylko próbować różnych form ruchu!


Czy istnieje możliwość przedłużenia karnetu?

Karnety przedłużane są jedynie w sytuacjach zgłoszonej do nas odpowiednio wcześnie (tj. przed upłynięciem daty ważności karnetu) kontuzji.


Czy z karnetu mogą korzystać dwie osoby?

Karnet jest imienny i korzystać z niego może tylko osoba, do której jest on przypisany.


Czy mogę przyjść na zajęcia, jeżeli jestem na liście rezerwowej?

Możesz spróbować przyjść i dołączyć do zajęć, natomiast zawsze pierwszeństwo mają osoby z listy głównej. W sytuacji niepojawienia się na zajęciach uczestników z listy głównej z zajęć mogą skorzystać osoby z listy rezerwowej. Natomiast nigdy nie ma takiej pewności.


W jaki sposób otrzymam informację, jeżeli zwolni się dla mnie miejsce i z listy rezerwowej wskoczę na główną?

Ważne powiadomienia przychodzą drogą mailową lub przez wiadomość sms. Możesz wybrać, w jaki sposób chcesz otrzymywać informacje z systemu, zaznaczając zgody podczas rejestracji lub poprzez zmianę ustawień na swoim koncie już po rejestracji.


Jakie zajęcia będą odpowiednie dla kobiety w ciąży?

To jest pytanie, na które nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Jeżeli praktykowałaś przed ciążą, znasz swoje ciało, zarówno jego możliwości, jak i ograniczenia, to odpowiednie będą dla Ciebie praktycznie wszystkie zajęcia poza: Tabata Flow, Power Yoga, Ashtanga, Handstand, Stretch and Core oraz Power Pilates. Natomiast, jeżeli będąc w ciąży, chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z praktyką, to w pierwszej kolejności musimy wiedzieć czy nie ma przeciwskazań od lekarza, następnie zajęcia, które możemy Ci śmiało zaproponować, to: Yoga Classic, Yin and Meditate, Yin Yoga, Restorative Yoga, Pilates dla Kręgosłupa, Stretching. Bardzo prosimy - pamiętaj, aby poinformować instruktora o ciąży przed rozpoczęciem zajęć 🙂

Czy istnieje możliwość przepisania karnetu na inną osobę?

Nie ma możliwości przepisania karnetu na inną osobę. Jeżeli kupiłaś/kupiłeś karnet i doznałeś/doznałaś np. kontuzji, możemy zamrozić karnet. Natomiast w tej sprawie prosimy o kontakt mailowy.

Współpraca

Czy mogę wynająć salę na godziny?

Jak najbardziej. Naszą przestrzeń wynajmujemy zarówno na całodniowe warsztaty, jak i godzinne sesje zdjęciowe.

Czy wspólny event możemy zorganizować w innym mieście?

Jesteśmy otwarte na współpracę również poza Łodzią. Skontaktuj się z nami po więcej szczegółów.

Czy mogę zorganizować nocne wydarzenie w Lido?

Nie wynajmujemy naszej przestrzeni pod nocne eventy/imprezy.

Czy mogę wynająć przestrzeń pod prywatny event?

Jak najbardziej, natomiast nie wynajmujemy przestrzeni pod nocne imprezy.

Czy współpracując z Wami mogę liczyć na zapewnienie potrzebnych pomocy do organizacji zajęć?

Tak - współpracujemy z firmami, które oferują wypożyczanie mat pod różnorodne eventy.

Czy współorganizując z Wami event, mogę liczyć na ofertę z cateringiem?

Współpracujemy regularnie z zaufanymi łódzkimi kawiarniami oraz restauracjami, więc mamy dużo pyszności do polecenia.

Wyjazdy

Czy mogę pojechać, jeżeli nigdy nie praktykowałam/praktykowałem jogi?

tak! Taki wyjazd to cudowny sposób, żeby jogi spróbować i nawet się z nią polubić. Na naszych campach prowadzimy różnorodne zajęcia - również pod kątem rodzajów jogi, więc to świetna okazja, żeby zgłębić ten obszar. Uczestnicy naszych wyjazdów są na baardzo różnych poziomach, ze zróżnicowanym doświadczeniem, więc jeżeli jesteś początkujący/początkująca - zupełnie niczym się nie stresuj. To idealna opcja, by zacząć 🙂

Ilu osobowe są pokoje ?

Wszystko zależy od miejsca, do którego akurat jedziemy. Zazwyczaj pokoje są 2-, 3-, 4-osobowe. O rozlokowaniu w pokojach decyduje kolejność zgłoszeń. Jeżeli nie ma informacji odnośnie tego z kim chciałbyś/chciałabyś być w pokoju, decyzji dokonujemy same.

Jaki poziom zajęć jest podczas wyjazdu?

Bardzo zróżnicowany - jeżdżą z nami osoby zarówno takie, które nigdy nie praktykowały jeszcze jogi, jak i takie, które praktykują od wielu lat 🙂

Czy muszę chodzić na wszystkie zajęcia/warsztaty?

Mantra naszych wyjazdów: "możesz wszystko, nic nie musisz" Oczywiście zachęcamy do udziału we wszystkich zajęciach, natomiast przede wszystkim powtarzamy, by słuchać własnego ciała. Podczas kobiecych wyjazdów czy campów uczymy uważności na własne ciało i jeżeli Twoje ciało w danej chwili wysyła sygnały, że potrzebuje zwolnić i odpocząć, to jest to o wiele ważniejsze od grafiku przez nas ułożonego. Nikt na wyjazdach nie rozlicza uczestników z obecności na zajęciach 😉 natomiast plan jest ułożony w sposób przemyślany - każdy dzień jest inny pod kątem energetycznym i staramy się tworzyć grafik w taki sposób, by ciało zapracowało, ale również miało przestrzeń na regenerację i ukojenie. Jednym słowem - uczestnicy naszych wyjazdów czują się bardzo swobodnie w decydowaniu o tym, jak w danej chwili chcą spędzić swój czas.

Czy sobie poradzę?

tak, tak i jeszcze raz tak. Całkowicie wyrzuć z głowy wszelkie wątpliwości "czy sobie poradzę?", "czy jestem wystarczająca/wystarczający?". Jeżeli coś w środku podpowiada Ci, że ten wyjazd jest dla Ciebie, to po prostu z nami pojedź. Będąc na miejscu, szybko się przekonasz, że te wszystkie niepewności i lęki były bezpodstawne. Podsumowując - MASZ NAPRAWDĘ WSZYSTKO, by dołączyć. Nad niczym nie musisz pracować, niczego rozwijać, nie musisz mieć więcej siły czy głębszych zakresów ruchu.

Czy, jeżeli nikogo nie znam, to się odnajdę?

Osobiście uważamy, że na takie wyjazdy najlepiej jeździć samemu. Bardzo dużo uczestników decyduje się na wyjazd w pojedynkę - szybko nawiązują znajomości z innymi. Często tworzą się takie relacje, które pozostają na długo po powrocie. Mamy szczęście do ludzi - jeżdżą z nami naprawdę cudowne osoby z dużym poziomem otwartości, więc z całą pewnością szybko się odnajdziesz 🙂

Czy na wyjazd może jechać osoba nieletnia?

Nasze wyjazdy dedykowane są osobom powyżej 18 roku życia.

Czy jeżeli nigdy nie byłam/byłem w Lido, to mogę dołączyć?

Jak najbardziej tak. Często mamy uczestników z innych miast lub również z Łodzi, które nigdy nie odwiedziły jeszcze Lido.

Jaka jest średnia wieku na organizowanych przez Was wyjazdach?

Baaardzo różna i to jest cudowna wartość naszych wyjazdów. Pod jednym dachem spotykają się osoby w bardzo różnym wieku z przeróżnymi doświadczeniami i najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że tworzy się cudowna energia i różnica wieku w żadnym momencie nie jest odczuwalna. Jężdżą z nami osoby w wieku 20, 40 i 60 lat.

Czy są łazienki w pokojach?

Tak, zawsze wybieramy miejsca, w których bliskość natury łączy się z komfortem. Każdy pokój ma swoją własną łazienkę.

Czy jest możliwa płatność w ratach?

Płatności zawsze odbywają się w dwóch ratach - przy zapisie zaliczka, na miejscu druga część. Natomiast jeżeli chcesz z nami pojechać, a akurat jesteś w takiej sytuacji, że potrzebujesz rozbić płatność na większą ilość rat - odezwij się do nas mailowo. Znajdziemy wspólne rozwiązanie.

Co, jeżeli nie mam jak dojechać na miejsce?

W cenę wyjazdu nie wliczamy dojazdu, natomiast partycypujemy we wspólnym zorganizowaniu się. Przed wyjazdem tworzymy arkusz google, poprzez który będziesz mógł/mogła skontaktować się z innymi uczestnikami. Często kierowcy, którzy mają wolne miejsca w aucie zabierają w podróż innych uczestników 🙂

Czy mogę zabrać osobę towarzysząca, która nie brałaby udziału w zajęciach?

Tak, natomiast cena za wyjazd pozostaje bez zmian. W takiej sytuacji oczywiście nie zamykamy możliwości uczestnictwa

w wybranych zajęciach czy warsztatach.

Czy mogę zabrać psa na wyjazd?

Wszystko zależy od zasad miejsca, w które akurat jedziemy. Skontaktuj się z nami w tej sprawie mailowo.

Współpraca

Czy mogę wynająć salę na godziny?

Jak najbardziej. Naszą przestrzeń wynajmujemy zarówno na całodniowe warsztaty, jak i godzinne sesje zdjęciowe.

Czy wspólny event możemy zorganizować w innym mieście?

Jesteśmy otwarte na współpracę również poza Łodzią. Skontaktuj się z nami po więcej szczegółów.

Czy mogę zorganizować nocne wydarzenie w Lido?

Nie wynajmujemy naszej przestrzeni pod nocne eventy/imprezy.

Czy mogę wynająć przestrzeń pod prywatny event?

Jak najbardziej, natomiast nie wynajmujemy przestrzeni pod nocne imprezy.

Czy współpracując z Wami mogę liczyć na zapewnienie potrzebnych pomocy do organizacji zajęć?

Tak - współpracujemy z firmami, które oferują wypożyczanie mat pod różnorodne eventy.

Czy współorganizując z Wami event, mogę liczyć na ofertę z cateringiem?

Współpracujemy regularnie z zaufanymi łódzkimi kawiarniami oraz restauracjami, więc mamy dużo pyszności do polecenia.